2018 m. balandžio 11 d., „Kauno energijoje“ lankėsi Kirgizijos sostinės Biškeko šilumos tiekimo įmonės delegacija, lydima Pasaulio banko atstovų. Svečiai domėjosi bendrovės patirtimi diegiant šilumos gamybos bei tiekimo vartotojams technologijas.
Svečiams buvo pristatyti Lietuvos ir Kauno pasiekimai vystant biokuro energetiką. Akcentuota, kad Kaune biokuro naudojimas šilumai gaminti, taip pat konkurencija šilumos gamybos sektoriuje nuo 2012 metų leido daugiau nei perpus sumažinti vartotojams tiekiamos šilumos kainą.
Svečius domino kauniečių kolegų patirtis modernizuojant centralizuoto šilumos tiekimo sistemas, pereinant nuo atvirų prie uždarų sistemų, diegiant šiuolaikinius matavimo prietaisus su nuotoliniu duomenų nuskaitymu, diegiant duomenų surinkimo ir sąskaitų suformavimo sistemas.
Kolegoms iš Kirgizijos parodyta, kad jau dabar Kaune daugiau, nei 80 proc. šilumos pagaminama iš biokuro, kai ES Atsinaujinančių išteklių direktyvoje bei Lietuvos nacionaliniuose teisės aktuose nurodoma, kad atsinaujinančių išteklių dalis, tenkanti šildymui, iki 2020 metų pabaigos bendrajame galutiniame energijos suvartojime turi sudaryti ne mažiau, kaip 40 proc.
Svečiai apžiūrėjo ir bendrovės Petrašiūnų elektrinę, kurioje šiluma gali būti gaminama ne tik naudojant biokurą, bet ir gamtines dujas arba skystą kurą. Šioje katilinėje įrengti tiek nauji modernūs biokuro katilai, tiek ir gamtines dujas arba skystą kurą galintys naudoti šilumos gamybos įrenginiai.
Biškeko šilumos tiekimo įmonės atstovai „Kauno energijoje“ lankėsi Pasaulio banko, kuris kartu su Kirgizijos Respublikos vyriausybe vykdo Kirgizijos centralizuoto šilumos tiekimo sistemų atnaujinimo projektą, iniciatyva. AB „Kauno energija“ bei Vilniaus ir Panevėžio šilumos tiekimo įmonės buvo pasirinktos kaip gerosios praktikos pavyzdžiai modernizuojant šilumos ūkį.