Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis pasiuntinys Lietuvoje Aleksandr Korol lankosi „Kauno energijos“ „Inkaro“ katilinėje.
Šiandien, 2016 m. lapkričio 24 d., „Kauno energijoje“ svečiavosi oficiali energetikų ir verslininkų delegacija iš Baltarusijos, lydima Baltarusijos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo pasiuntinio Lietuvoje Aleksandr Korol. Svečiai dalyvavo bendrovės patalpose surengtame energijos efektyvumo didinimo seminare ir domėjosi jos patirtimi diegiant šilumos gamybos naudojant biokurą technologijas.
Svečiams buvo pristatyti Lietuvos ir Kauno pasiekimai vystant biokuro energetiką. Akcentuota, kad Kaune biokuro naudojimas šilumai gaminti, taip pat konkurencija šilumos gamybos sektoriuje nuo 2012 metų leido daugiau nei perpus sumažinti vartotojams tiekiamos šilumos kainą.
Taip pat paminėta, kad ES Atsinaujinančių išteklių direktyvoje bei Lietuvos nacionaliniuose teisės aktuose nurodoma, kad iki 2020 metų pabaigos atsinaujinančių išteklių dalis bendrajame galutiniame energijos suvartojime turi sudaryti ne mažiau, kaip 23 proc., o dalis, tenkanti šildymui – iki 40 proc. Tuo tarpu jau dabar Kaune šis rodiklis viršija 80 proc.
Išklausę pranešimus, svečiai išvyko apžiūrėti bendrovės „Inkaro“ katilinę, kurioje betarpiškai susipažino su šilumos gamybos deginant biokurą procesu. Šioje katilinėje įrengti Kauno įmonėje „Enerstena“ pagaminti du 8 MW galios biokuro katilai ir 4 MW galios kondensacinis ekonomaizeris. Bendra katilinės galia sudaro 20 MW ir gali tiekti iki 10 proc. viso Kauno integruotame tinkle suvartojamo šilumos kiekio.
Jo ekscelencija pasiuntinys pabrėžė, kad toks kaimyninių šalių bendradarbiavimas, pasidalinimas patirtimi, yra visapusiškai naudingas.
Renginyje dalyvavęs Pasaulinės bioenergetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas pabrėžė, kad šis bendradarbiavimas gali atnešti naudos ne tik įrangos ar šilumos gamintojams, bet ir visai infrastruktūrai, kuri dalyvauja biokuro ruošos bei pristatymo procese.
Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis pasiuntinys Lietuvoje Aleksandr Korol su delegacija apsilankė ir „Enerstenos“ kogeneracinėje biokuro elektrinėje. Šios 4,99 MW elektrinės galios ir 34,5 MW bendros šiluminės galios kogeneracinės biokuro elektrinės darbai jau baiginėjami. Įgyvendinus projektą bus sumažintos elektros ir šilumos energijos gamybos kainos, užtikrinta skaidri, darni ir socialiai atsakinga energetikos ūkio plėtra. Šis projektas atitinka Europos Sąjungos direktyvas ir Lietuvos Respublikos prisiimtus įsipareigojimus mažinti šiltnamio dujų (CO2) išmetimus bei iškastinio kuro naudojimą energijos gamyboje. Biokuro kogeneracinėje elektrinėje pagaminta elektros energija bus naudojama savoms reikmėms (apie 3000 MWh/metus) ir realizuojama visuomeniniam elektros energijos tiekėjui „Lietuvos energijai“.