Trečiadienį, gegužės 17-ąją akcinėje bendrovėje „Kauno energija“ lankėsi kolegos iš kitos šilumos tiekimo įmonės – akcinės bendrovės „Klaipėdos energija“. Kolegas domino kauniečių patirtis vykdant šilumos tiekimo vamzdynų hidraulinius bandymus.
Kauniečių šiluminininkų patirtis suskirstant miesto vamzdynus į 42 zonas ir atliekant jose atskirus bandymus, kolegoms iš Klaipėdos pasirodė įdomi. Mat uostamiestyje šie bandymai atliekami tik dviejose atskirose miesto dalyse, sustabdant karšto vandens tiekimą gana didelėms miesto dalims ir ilgesniam laikotarpiui.
Tuo tarpu Kaune, siekiant kuo labiau sutrumpinti karšto vandens netiekimo laiką, įdiegta nauja hidraulinių bandymų ir planinių remontų tvarka, leidžianti vykdyti hidraulinius bandymus 42 smulkesnėse zonose, taip neatjungiant karšto vandens tiekimo didelėms miesto zonoms vienu metu ir sutrumpinant hidraulinių bandymų ir planinių remontų laiką iki dviejų – keturių dienų, vietoje anksčiau buvusių 2 savaičių. Atitinkamai sutrumpėjo ir laikas, kai vartotojams netiekiamas karštas vanduo. Daugelis kauniečių tai jau pajuto.
Darbų terminas atskirais atvejais pratęsiamas, jei paaiškėja, kad teks vykdyti daugiau ar sudėtingesnių remonto darbų.
Hidrauliniai bandymai kasmet vykdomi siekiant nustatyti problemines tinklo vietas ir jas sutvarkyti, siekiant žiemą išvengti avarijų ar trūkimų. Taip pat, hidraulinių bandymų metu išaiškinami ir nesankcionuoto šilumos vartojimo atvejai.
Visos probleminės vietos nustatomos padidinant slėgį vamzdynuose. Miesto integruotame tinkle slėgis padidinamas iki 20 bar, rajono ir miesto izoliuotuose tinkluose – iki 12 bar. Silpnesnės vamzdynų vietos šio slėgio neatlaiko ir trūksta, taip parodydamos, kur reikia remontuoti. Tinklui veikiant normaliu režimu, darbinis slėgis vamzdynuose, priklausomai nuo vietos, būna nuo 4 iki 16 bar.
Hidraulinių bandymų ir planinių remontų metu taip pat keičiama uždaromoji armatūra, kompensatoriai bei susidėvėjusios vamzdynų atkarpos. Kasmet, pasibaigus šildymo sezonui, iki spalio mėnesio šilumininkams tenka patikrinti daugiau nei 400 kilometrų po visu miestu išsiraizgiusių šilumos tiekimo tinklo vamzdynų.
Visa informacija apie hidraulinius bandymus ir planinius remontus skelbiama bendrovės interneto svetainėje www.kaunoenergija.lt. Taip pat, informacija apie numatomą hidraulinių bandymų ir planinių remontų laiką skelbiama ir miesto savivaldybės interneto svetainėje www.kaunas.lt bei dienraštyje „Kauno diena“.
Siekiant saugiai atlikti hidraulinį bandymą šilumos tiekimo tinkluose, darbai nebūna pradedami tol, kol iš atitinkamo rajono pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų nebūna gauti pranešimai, kad pastatų šildymo ir karšto vandens sistemos atjungtos tinkamai. Tačiau dar pasitaiko atvejų, kad, vykdant šilumos tiekimo tinklų hidraulinius bandymus, įvyksta trūkiai pastatų šildymo ir karšto vandens sistemose. Dažniausiai jie įvyksta dėl to, kad pastatų šildymo ir karšto vandens sistemos nebūna tinkamai ir patikimai atjungtos nuo šilumos tiekimo tinklų. Dėl to, aukštu slėgiu (iki 20 bar) patiekiamas termofikacinis vanduo patenka ir į pastatų šildymo bei karšto vandens sistemas, silpnesnėse jų vietose sukeldamas trūkius (pastatuose bandymai vykdomi tik iki 6 BAR slėgiu).
Bendrovė prašo, pastebėjus bet kokį termofikacinio vandens nutekėjimą, nedelsiant pranešti telefonais: (8 37) 305 652 arba (8 37) 305 800.