Gruodžio 1–ąją dieną baigti naujosios „Kauno energijos“ saulės elektrinės, sumontuotos ant bendrovės administracinio pastato, išbandymo darbai. Jėgainė buvo išbandoma 72 valandų nepertraukiamo darbo režimu. Pirmieji rezultatai rodo, kad elektrinė pasiekė savo projektinius rodiklius ir gali veikti taip, kaip numatyta.
Atsižvelgiant į tai, kad įrenginys pradėtas bandyti bene tamsiausiu metų laiku, kai šviesu tik apie 5 – 6 valandas per dieną, jis pasiekė beveik maksimalų savo našumą. Per dieną (per 5 – 6 valandas) buvo pagaminta beveik 20 kWh elektros energijos. Elektrinės instaliuotas galingumas yra 20 kW.
Visa bandymų metu pagaminama elektros energija sunaudojama bendrovės administraciniame pastate. Ateityje dalį nesunaudotos energijos ketinama perduoti pasaugoti į elektros tinklus, pasinaudojant dvikrypte apskaita.
Tokiu būdu, „Kauno energijos“ administracinis pastatas tapo energiją gaminančiu vartotoju. Bendrovė ketina šią saulės jėgainę panaudoti ne tik elektros energijai gaminti, bet ir edukaciniams bei tyrimų tikslams bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu, Lietuvos energetikos institutu bei kitomis mokslo įstaigomis.
Skaičiuojama, kad daugiausia elektros energijos ši fotovoltinė jėgainė pagamins balandžio – rugpjūčio mėnesiais, kai bus pagaminama daugiau, nei 2000 kWh elektros energijos per mėnesį. Gegužės – birželio mėnesiais elektros energijos gamyba turėtų viršyti netgi 2500 kWh. Rudens – žiemos periodu elektros turėtų būti pagaminama nuo 149 iki 800 kWh per mėnesį.
Pasak bendrovės vadovų, tai bus ekonomiškai patraukli investicija, nes ji leis sumažinti išlaidas elektros energijai. Vidutinis saulės jėgainės atsipirkimo laikotarpis – 10-12 metų. Jei ateityje elektros energija brangtų, atsipirkimo laikas sutrumpėtų.
Praėjus šiam terminui, jėgainė ir toliau dirbs mažindama elektros išlaidas. Saulės jėgainės modulių tarnavimo laikas apie 30 m. Be to, ji padidintų atsinaujinančių energijos išteklių dalį bendrame kuro balanse.