Daiktų interneto tinklas „LoRa”

„LoRa“ – mažai energijos naudojanti belaidžio tinklo technologija, pasitelkianti nelicencijuojamą radijo bangų dažnio juostą. Tai vienas labiausiai pasaulyje paplitusių sprendimų, suteikiančių galimybę įvairių skaitiklių ir daviklių duomenis surinkti nuotoliniu būdu – operatyviai ir tiksliai. „LoRa“ technologija gali būti pritaikoma įvairiems verslo ir gyventojų poreikiams tenkinti. Šis sprendimas populiarus išmaniuosiuose miestuose, pasitelkiančiuose daiktų interneto („IoT“ – angl. Internet of Things)  galimybes ir itin aktualus komunalines paslaugas teikiančioms įmonėms.


Bendrovė Kaune jau įrengė per 3000 daviklių, skirtų nuskaityti reikiamus duomenis skirtingose miesto vietose. Šis skaičius netrukus pasieks 20 tūkst. Įmonės įdiegtas „LoRa“ tinklas Kaune yra vienintelis toks platus, ištestuotas ir realiai veikiantis šalyje. 

Kodėl verta naudoti „LoRa“?

Taupomas laikas ir sąnaudos

Taupomas laikas ir sąnaudos

Duomenys surenkami nuotoliniu būdu itin operatyviai ir tiksliai.
Plačios pritaikymo galimybės

Plačios pritaikymo galimybės

Skirta šilumos gamintojams ir tiekėjams, komunalininkams, aplinkotyros, žemės ūkio srities specialistams.
Paprasta įdiegti

Paprasta įdiegti

Tinklui sukurti mažesniuose miestuose gali pakakti vos kelių ar keliolikos antenų.
Tarnauja ilgai ir patikimai

Tarnauja ilgai ir patikimai

Skaitikliai su „LoRa“ moduliu gyventojų namuose tarnauja 16 metų ir daugiau.

Kaip „LoRa“ tinklas veikia?

Ši technologija naudoja nelicencijuojamą radijo bangų dažnio juostą. Pagal „LoRa“ protokolą naudojami įrenginiai sukuria ir perduoda signalus užmegzdami tarpusavio ryšį pasirinktoje teritorijoje. Duomenų perdavimo protokolus ir architektūrą apibrėžia atvirojo kodo technologija pagrįstas „LoRaWAN“ standartas. Jo dėka belaidį „LoRa“ radijo ryšio technologija pagrįstą ir mažai energijos naudojantį „daiktų internetą“ galima sujungti ne tik į regioninius, nacionalinius, bet ir pasaulinius tinklus.  

Kaip „LoRa“ tinklas veikia?

Susisiekite su mumis

Tomas Janušas
Tomas Janušas +370 614 78626
Užpildykite prašomą informaciją ir atsakingas projektų vadovas su Jumis susisieks per artimiausią darbo dieną.