Mažiausia šilumos kaina šalyje – „Kauno energijos“ klientams

Mažiausia šilumos kaina šalyje – „Kauno energijos“ klientams

Visoje Lietuvoje rugsėjo mėn. už šilumą mažiausiai moka AB „Kauno energija“ aptarnaujami vartotojai, skelbia  Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Jos  duomenimis, rugsėjį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina šalyje yra 11,02 ct/kWh (be PVM). Tuo tarpu Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke – kone dvigubai mažesnė – 5,98 ct/kWh (be PVM). 

Bendrovė mažiausią šilumos kainą visos šalies mastu vartotojams užtikrino ir liepos mėn. Rugpjūtį „Kauno energijos“ aptarnaujami klientai už suvartotą šilumos kilovatvalandę mokėjo mažiausiai tarp didžiausių Lietuvos miestų. 

Brangstant energijos ištekliams, bendrovė mažiausias ar vienas mažiausių šilumos kainų vartotojams gali pasiūlyti dėl ilgametės, sėkmingai įgyvendintos ir tęsiamos strategijos, orientuotos į atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą šilumos gavybos procese. Taip pat – dėl įmonės veiklos optimizavimo ir sėkmingai įgyvendinamų technologinių sprendimų, padedančių ne tik sumažinti galutinę šilumos kainą vartotojams, bet ir į aplinką išmetamo CO2 kiekį.

Šiuo metu didžioji dalis šilumai pagaminti reikalingos energijos  bendrovėje išgaunama iš biokuro. Nors biokuro bei gamtinių dujų kainų padidėjimas neišvengiamai paveikia ir miesto šilumos kainas, centralizuotai tiekiama miesto šiluma Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke toliau išlieka pigiausiu būdu šildytis lyginant su alternatyvomis – elektra, dujomis, kietu kuru.