Dėmesio: Kaune laikinai bus ribojamas eismas Gimnazijos ir Birštono gatvėse

Dėmesio: Kaune laikinai bus ribojamas eismas Gimnazijos ir Birštono gatvėse

Birželio 17 d. pradedami šilumos tinklo rekonstrukcijos darbai judriose Gimnazijos ir Birštono gatvėse. Darbų metu transporto judėjimas bus ribojamas dviejose eismo juostose atkarpoje nuo Kauno Maironio universitetinės gimnazijos (Gimnazijos g. 3) iki požeminės perėjos (Vilniaus g.).

Miesto šilumą kauniečiams tiekiančios bendrovės „Kauno energija“ specialistų teigimu, Gimnazijos gatvę kertantys apie 140 metrų ilgio magistraliniai šilumos vamzdynai – nuo Gimnazijos g. 3 iki Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelio – yra pakloti dar sovietmečiu – jų amžius siekia beveik 60 metų, todėl juos būtina pakeisti, siekiant užtikrinti patikimą ir nenutrūkstantį šilumos tiekimą vartotojams.

Magistraliniai vamzdynai yra patys svarbiausi, todėl yra rekonstruojami prioriteto tvarka. Kaune rekonstruota apie 65 proc. magistralinio centralizuotai tiekiamos miesto šilumos tinklo.

Vamzdynų rekonstrukcijos darbus Gimnazijos ir Birštono gatvėse planuojama atlikti iki liepos vidurio.

Vairuotojams miesto tinklo rekonstrukcijos darbų laikotarpiu rekomenduojama rinktis alternatyvius maršrutus, taip siekiant mažinant eismo spūstis. Pėstiesiems bus paliktas praėjimas šaligatviu.

Temperatūros ir slėgio pokyčiai, korozija ilgainiui paveikia vamzdynų sieneles, todėl jos suplonėja ir tampa lengviau pažeidžiamos. Dėl to kyla didesnė avarijų, vamzdynų trūkių tikimybė. Labiausiai susidėvėjusių šilumos trasų atkarpų rekonstravimas leidžia užtikrinti stabilų ir patikimą šilumos tiekimą vartotojams.

Naujos kartos vamzdžių tarnavimo laikas siekia ne mažiau 30 metų. Jų išskirtinumas – dar gamykloje sumontuojamas storas izoliacinis sluoksnis iš itin tankaus poliuretano, kuris stipriai sumažina šilumos pralaidumą, apsaugo vamzdžius nuo neigiamo aplinkos poveikio ir išorinės korozijos.

Kasmet daromos investicijos į miesto tinklo atnaujinimą ilgalaikėje perspektyvoje leidžia užtikrinti patikimą šilumos tiekimą patiriant mažiausius šilumos perdavimo nuostolius, o tai reiškia ir mažesnę šilumos kainą vartotojams.