Gruodžio mėnesio šilumos kaina Kaune

Artėjantį gruodį AB „Kauno energija“ centralizuotai tiekiama miesto šiluma Kauno mieste ir rajone bei Jurbarke kainuos 4,86 cento už kilovatvalandę be PVM (5,30 ct/kWh su 9 proc. PVM). Tai žemiausia miesto šilumos kaina Lietuvoje tarp didžiųjų miestų.

Nors šių metų gruodį šilumos kaina Kaune yra didesnė palyginti su rekordiškai maža praėjusių metu kaina tuo pačiu laikotarpiu (padidėjo nuo 3,35 iki 4,86 centų už kilovatvalandę be PVM), ji yra neženkliai didesnė nei 2019 m. gruodį (4,39 ct./kWh) ir mažesnė nei 2018 m. gruodį (4,90 ct./kWh). Detalią apie informaciją apie šilumos kainas rasite: www.kaunoenergija.lt/silumos-kainos 


Kaune žemiausią miesto šilumos kainą Lietuvoje lemia keli veiksniai: „Kauno energijos“ vidinių sąnaudų optimizavimas, veiklos procesų efektyvinimas, nuolatinės investicijos į inovatyvius šilumos gamybos ir tiekimo sprendimus, šilumos perdavimo tinklų modernizavimą ir plėtrą, taip pat – konkurencija tarp šilumos gamintojų.


Per pastaruosius devynerius metus centralizuotai tiekiamos miesto šilumos kaina sumažėjo beveik 60 proc. Apie 90 proc. visos Kaunui tiekiamos miesto šilumos yra žalia – pagaminama iš biokuro.


Nors biokuro bei gamtinių dujų kainų padidėjimas neišvengiamai paveikia ir miesto šilumos kainas, miesto šiluma išlieka pigiausias būdas šildytis, lyginant su alternatyvomis. Jeigu teisingai įvertinamos visos įrangos įsigijimo, eksploatacijos, amortizacijos bei kitos išlaidos, miesto šiluma yra bene 2 kartus pigesnė už šildymą naudojant dujas ar šilumos siurblius.


Visiems, norintiems sužinoti, kiek kainuos būsto šildymas, „Kauno energija“ specialiai sukūrė interneto svetainę www.miestosiluma.lt. Joje gyventojai ir verslas gali sužinoti savo apytikres būsimas išlaidas šildymui bei palyginti, kiek kainuotų šildymas naudojant skirtinus šildymo būdus. Pakanka nurodyti būsto dydį ir namo būklę ir skaičiuoklė parodys apytikrį mokėjimą už būsto šildymą bei kiek kainuotų šildyti savo būstą naudojant dujas, elektrą ar šilumos siurblį.