Į ką kreiptis, jei nešyla radiatoriai

Bendraudami su klientais, bendrovės „Kauno energija“ specialistai pastebi, kad dauguma klientų vis dar nežino, kas jų pastatuose įjungia arba išjungia šildymą ir ką daryti, jei nešyla (arba per daug šyla) radiatoriai.


Daug klientų vis dar galvoja, kad šildymą jų pastatuose įjungia miesto šilumos tiekėjas – AB „Kauno energija“. Tačiau iš tiesų miesto šilumos tiekėjas tik tiekia šilumą, kuri pastate naudojama ir žiemą, ir vasarą (karštam vandeniui ruošti ir vonios kambariui šildyti). Miesto šilumos tiekėjas atsako tik už patikimą šilumos tiekimą iki pastatų įvadų ir tinkamą suvartotos šilumos apskaitą.

Tuo tarpu už šilumos ir karšto vandens tiekimą pastato viduje atsako šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas, kurį pasirenka namo valdytojas (administratorius arba bendrija). Tai gali būti įmonė arba įgaliotas asmuo. Būtent prižiūrėtojas fiziškai įjungia šildymą, yra atsakingas už tai, kad jis veiktų tinkamai, kad radiatoriai šiltų vienodai, kad bėgtų tinkamos temperatūros karštas vanduo bei kad tinkamai veiktų šilumos punkto įrenginiai.

Būtent į prižiūrėtojus arba į pastatų valdytojus reikia kreiptis, jei nešyla arba per daug šyla radiatoriai, jei nebėga karštas vanduo, jei karšto vandens temperatūra neatitinka nustatytų higienos normų ar pastebėjote varvantį radiatorių. Prižiūrėtojų kontaktiniai duomenys paprastai skelbiami laiptinėse ar namo skelbimų lentose. Taip pat jų kontaktus turi namų valdytojai. Stambesnieji valdytojai (administratoriai) dažniausiai patys samdo prižiūrėtojus, todėl žmogui, susidūrusiam su problema, pakanka kreiptis į valdytoją.

Didesniąją dalį pastatų valdytojų kontaktinių duomenų skelbia Kauno miesto savivaldybė savo interneto svetainėje čia: http://www.kaunas.lt/gyvenamas-bustas/daugiabuciu-namu-informacine-sistema-zemelapis/. Taip pat dalį šių duomenų skelbia ir bendrovė „Kauno energija“: https://www.kaunoenergija.lt/silumos-suvartojimas-jusu-name. Abiejose sistemose, į tuščius laukelius įvedus savo adresą, galima sužinoti savo namo valdytojo bei šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojo telefoną arba / ir el. pašto adresą.