Kaune šiemet bus vykdoma 11 šilumos tinklų rekonstrukcijų, Petrašiūnuose teks laikinai stabdyti karšto vandens tiekimą

Miesto šilumą kauniečiams tiekianti bendrovė „Kauno energija“ šiais metais vykdo net 11 šilumos tiekimo tinklų rekonstravimo ir plėtros projektų. Dėl vieno iš jų, Petrašiūnuose teks keletą kartų stabdyti karšto vandens tiekimą vartotojams.

Rekonstravimo ir plėtros darbai bus vykdomi įvairiose miesto dalyse R. Kalantos, Kovo 11-osios, Technikos ir Elektrėnų gatvėse, Karaliaus Mindaugo ir Taikos prospektuose, Raudondvario ir Lakūnų plentuose bei Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje. Iš viso planuojama pakeisti ir nutiesti daugiau nei 9 kilometrus vamzdynų.

Natūralu, kad, vykdant tokio masto darbus, tenka stabdyti karšto vandens tiekimą vartotojams. Tačiau šiemet beveik visų miesto dalių, kuriose bus vykdomos rekonstrukcijos, gyventojams karšto vandens tiekimas bus užtikrintas įrengiant mobiliąsias katilines, laikinas jungtis arba patiekiant šilumą iš kitų tinklo vietų. Didesnių nepatogumų, susijusių su karšto vandens nebuvimu vartotojai faktiškai nepajus.

Vienintelė vieta, kur dėl vamzdyno rekonstrukcijos teks stabdyti karšto vandens tiekimą yra Petrašiūnų mikrorajonas (R. Kalantos, M. Gimbutienės, T. Masiulio ir kt. gatvės). Čia nėra techninių galimybių patiekti šilumą kitu būdu.

Petrašiūnų mikrorajone vamzdyno rekonstrukcijos darbai prasidės pasibaigus šildymo sezonui ir užtruks ne vieną mėnesį, todėl, kad žmonės neliktų visiškai be karšto vandens, darbai planuojami taip, kad karšto vandens tiekimą būtų galima periodiškai atnaujinti. Karšto vandens tiekimą numatoma stabdyti ne mažiau kaip 5 kartus. Kiekvienas sustabdymas truktų savaitę, kas antrą savaitę tiekimą atnaujinant.

Kol kas tiksli pirmojo karšto vandens tiekimo stabdymo data nėra žinoma. Ji bus žinoma pasibaigus šildymo sezonui ir bus paskelbta iš anksto.

Apie numatomus karšto vandens tiekimo sustabdymus vartotojus informuosime SMS pranešimais, paskelbsime informaciją AB „Kauno energija“ interneto svetainėje bei Facebook ir LinkedIn paskyrose, pateiksime pastatų administratoriams ir bendrijų pirmininkams, prašydami pasidalinti ja su savo administruojamų pastatų gyventojais.

Iš anksto atsiprašome Petrašiūnų gyventojų už būsimus nepatogumus ir maloniai prašome kantrybės bei supratingumo. Darysime viską, kad šilumos tiekimas karštam vandeniui ruošti būtų atnaujintas kaip įmanoma greičiau. Siekiant pabaigti darbus kuo greičiau, juos numatoma vykdyti keliomis pamainomis, pailgintu darbo grafiku, taip pat savaitgaliais.

Pakeisti vamzdyno atkarpą R. Kalantos gatvėje būtina, nes jos amžius jau viršija 40 metų ir ji yra susidėvėjusi. Pakeitus šiuos vamzdžius naujais, jie patikimai tarnaus kelis dešimtmečius.

Daugiau informacijos apie termofikacinio vandens tiekimo stabdymą ir atnaujinimą rasite čia:

http://www.kaunoenergija.lt/bendroji-informacija/paslaugu-tiekimo-stabdymai-atnaujinimai/