Kauniečius pasieks apie 40 proc. mažesnės sąskaitos už šildymą

Kauniečius pasieks apie 40 proc. mažesnės sąskaitos už šildymą

„Kauno energija“, centralizuotai tiekiama miesto šiluma aprūpinanti 123 tūkst. vartotojų Kauno mieste, rajone ir Jurbarke, suskaičiavo, kiek už kovo mėnesį tiektą šilumą mokės vartotojai. Bendrovės klientai sulauks apie 40 proc. mažesnių sąskaitų nei vasarį.

Ženkliai mažesnes sąskaitas lemia beveik 16 proc. sumažėjusi šilumos kaina ir atšilusi oro temperatūra, lyginant su vasario mėnesiu.

Senos statybos nerenovuotame name gyvenantys kauniečiai už 50 kv. m. buto šildymą už kovo mėnesį vidutiniškai mokės 45 eurus. Tokio paties dydžio, tačiau renovuotame daugiabutyje būstą turintys vartotojai sulauks apie 45 proc. mažesnės sąskaitos – mokės apie 25 eurus. Panašaus dydžio sąskaitų sulauks ir naujos statybos 50 kv. m. bute gyvenantys kauniečiai, jie už šildymą vidutiniškai mokės po 23 eurus.

Miesto šilumos kaina Kaune buitiniams vartotojams šių metų kovo mėnesį buvo viena mažiausių šį šildymo sezoną ir siekė 7,21 ct/kWh be PVM. Balandį šilumos kaina Kaune mažėjo dar 22 proc. –  iki 5,62 ct/kWh be PVM ir yra mažiausia Lietuvoje.

Ilgalaikėje perspektyvoje mažiausią arba vieną mažiausių šilumos kainų Lietuvoje lemia pastarąjį dešimtmetį sklandžiai įvykęs „Kauno energijos“ perėjimas nuo dujų prie biokuro (šiuo metu net apie 90 proc. kauniečiams tiekiamos šilumos yra pagaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių), geras pasiruošimas šildymo sezonui, sėkmingas inovacijų šilumos gamyboje ir tiekime diegimas.

„Kauno energija“ šilumą tiekia 123 tūkst. vartotojų Kauno mieste, rajone ir Jurbarke. Bendrovė prižiūri daugiau nei 410 km besitęsiančių trasų, aktyviai investuoja į jų rekonstrukciją ir atnaujinimą. Tai padėjo ženkliai sumažinti šilumos nuostolius trasose ir sutaupyti.