„Kauno energija“ jau pusmetį klientams tiekia pigiausią šilumą šalyje

Kauno miesto, rajono ir Jurbarko gyventojams centralizuotai šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ šeštą mėnesį iš eilės vartotojams šilumą tiekia mažiausia kaina šalyje. Už sunaudotos šilumos kilovatvalandę rugsėjį bendrovės klientai mokės 5,30 ct (be PVM).

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, rugsėjo mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos miesto šilumos kaina Lietuvoje yra 6,61 ct/kWh. Vartotojai, šilumos ir karšto vandens tiekėju pasirinkę „Kauno energiją“, už šilumos kilovatvalandę mokės 1,31 ct mažiau.

Bendrovė palankias šilumos kainas vartotojams užtikrina dėka ilgametės, sėkmingai įgyvendintos ir tęsiamos strategijos, orientuotos į atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą šilumos gavybos procese. Taip pat dėl nuoseklių investicijų į miesto šilumos tinklų rekonstrukcijas ir plėtrą, inovatyvių šilumos gamybos ir tiekimo technologijų diegimą, saulės elektrinių bei saulės parkų plėtrą.

Siekdama sumažinti vartotojams tenkančią galutinę šilumos kainą, „Kauno energija“ efektyviai panaudoja ir mieste susidarančias žaliąsias liekanas. Vien 2022-aisiais susmulkinus po medžių genėjimo parkuose, skveruose ir kitose žaliose erdvėse susidariusias liekanas, bendrovė pagamino kiek daugiau nei 6 tūkst. tonų biokuro. Tai kauniečiams per metus padėjo sutaupyti daugiau nei pusę milijono eurų.

Šaltuoju metų laiku apie 90 proc. visos „Kauno energijos“ tiekiamos šilumos pagaminama iš atsinaujinančio energijos ištekliaus – biokuro, likusi šilumos dalis pagaminama iš gamtinių dujų ir atliekų. 

„Kauno energija“ šiluma aprūpina 123 tūkst. vartotojų Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke. Prižiūri 450 km besitęsiančias šilumos trasas. Bendrovės tiekiamą miesto šilumą renkasi 90 proc. naujų pastatų statytojų.