„Kauno energija“ tęsia modernizacijos procesą: Petrašiūnų katilinėje sėkmingai įdiegtas absorbcinis šilumos siurblys

„Kauno energija“ sėkmingai įgyvendino dar vieną modernizacijos projektą, kurio dėka padidintas Petrašiūnų elektrinėje esančios biokuro katilinės efektyvumas. Tam pasitarnavo net 2,4 MW absorbcinis šilumos siurblys su antro laipsnio dūmų kondensaciniu ekonomaizeriu. 

Bendrovės gamybos vadovas Ernestas Verikas teigia, kad įgyvendinus modernizavimo projektą, biokuro katilinės efektyvumas padidintas maždaug 10 proc. „Dėka įdiegto antro laipsnio dūmų kondensacinio ekonomaizerio, į aplinką patenka ir dar labiau išvalyti dūmai, kurių didžiąją dalį sudaro vandens garai.  Naujausių tyrimų duomenimis, juose kietųjų dalelių kiekis itin mažas ir siekia vos 20 mg/m3“, – kitus įdiegto įrenginio privalumus atskleidžia specialistas. 

Pasak jo, nuo 2025 metų visose Lietuvos biokuro katilinėse, kurių galia didesnė nei 5 MW, kartu su dūmais į orą bus draudžiama išmesti daugiau nei 50 mg/m3 kietųjų dalelių. Tad bendrovės valdoma Petrašiūnų elektrinės biokuro katilinė jau šiandien atitinka itin griežtus aplinkosauginius reikalavimus ir yra viena pirmųjų Lietuvoje, įsidiegusių pažangius oro taršos prevenciją užtikrinančius sprendimus.

„Absorbcinis šilumos siurblys su antro laipsnio dūmų kondensaciniu ekonomaizeriu išnaudoja dūmų, kurie yra išleidžiami į aplinką, potencialą – atgauta dalis šilumos pasiekia centralizuoto šildymo vartotojus. Tad bendrovei įdiegtos technologijos leidžia sumažinti šilumos gamybos kaštus, o gyventojams – sutaupyti. Tai itin aktualu siekiant sėkmingai valdyti šilumos gamybos bei tiekimo kainas ilguoju laikotarpiu“, – komentuoja E. Verikas.

Naujai įrengto absorbcinio šilumos siurblio ilgis siekia 7, o aukštis – 4 metrus. Įrenginys sveria net 40 tonų. Siekiant užtikrinti patogią ir saugią jo eksploataciją, įrenginys pastatytas specialiai tam parinktoje vietoje ant itin tvirto pagrindo su sustiprintomis konstrukcijomis. 

Biokuro katilinės patalpose naujausią įrenginį bendrovei įdiegti padėjo UAB „Axioma servisas“. Modernizavimo projektui iš viso buvo skirta daugiau nei 1,1 mln. eurų. Dalis jo finansuota iš klimato kaitos programos lėšų. 

„Kauno energija“ šiuo metu šiluma aprūpina net 122 tūkst. vartotojų Kaune, Kauno rajone bei Jurbarke ir yra viena didžiausių šilumos gamybos ir tiekimo bendrovių Lietuvoje. 

2,4 MW galios absorbcinis šilumos siurblys įdiegtas Petrašiūnuose esančioje biokuro katilinėje.