„Kauno energijos“ delegacija apžiūrėjo naująjį Petrašiūnų elektrinės dūmtraukį

„Kauno energijos“ delegacija apžiūrėjo naująjį Petrašiūnų elektrinės dūmtraukį

Danijoje gaminamas 80 metrų plieninis dumtraukis su damperiu atitinka visus aukščiausius kokybės reikalavimus. Tokią išvadą padarė „Kauno energijos“ delegacija Verdės mieste apžiūrėjusi naująjį Petrašiūnų elektrinės dūmtraukį.

Senojo Petrašiūnų elektrinės dūmtraukio rekonstrukcija pradėta dar pavasarį. Šiuo metu jis yra nuardytas, ruošiamas pamatas naujam plieniniam dūmtraukiui, kuris svarbiausiame „Kauno energijos“ objekte iškils iki vasaros pabaigos. Kaminą gamina bendrovė „Avantea Steel Solutions“, įrengimu rūpinasi „Kauno energijos” rangovas bendrovė „TEC Consulting”.

„Mūsų vizito tikslas – naujai gaminamo 80 m plieninio dūmtraukio su damperiu gamybos apžiūra ir tarpinis dokumentacijos ir kokybės patikrinimas. Viskas vyksta sklandžiai, laikantis aukščiausių kokybės reikalavimų“, – sakė „Kauno energijos“ Projektų valdymo skyriaus vadovo pavaduotojas Robertas Kalėda.

Istorinis Kauno objektas – Petrašiūnų elektrinė – neseniai minėjo 90 metų sukaktį. 1930–ųjų lapkričio 11 dieną pradėjo suktis pirmosios elektrinės turbinos ir gaminti elektros energiją miestui ir aplinkiniams rajonams. Per 90 savo veiklos metų elektrinė patyrė daug ko. Ir karą, ir boikotą, ir susprogdinimą, daugybę modernizacijų ir organizacinių pasikeitimų. Čia dirbo ir daugelis iškilių Lietuvos energetikų. Daugeliui jų ši elektrinė buvo jų profesinės veiklos lopšys.

2021 m. spalį naujas dūmtraukis iškilo „Šilko“ katilinėje Vilijampolėje, pakeitęs senąjį, kuris jau buvo nebesaugus. Naujasis kaminas yra 40 metrų aukščio. Jo bendras svoris siekia 47 tonas, o skersmuo – 2,3 m. Pasak gamintojo, naujasis plieninis kaminas bus daug patvaresnis, jam nereikės tiek priežiūros, kiek ankstesniajam. R. Kalėdos teigimu, naujasis kaminas turėtų patikimai tarnauti bent keletą dešimtmečių.