Kauno miesto ir rajono ugdymo bei sveikatos įstaigose pradedamas 2022–2023 m. šildymo sezonas

Kauno miesto ir rajono ugdymo bei sveikatos įstaigose pradedamas 2022–2023 m. šildymo sezonas

Nuo 2022 m. spalio 10 d. Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės skelbia 2022–2023 metų šildymo sezono pradžią ikimokyklinėse ugdymo įstaigose, mokyklose ir gydymo įstaigose. 

„Pirmiausia šiluma pasieks miesto mokyklas, vaikų darželius bei sveikatos priežiūros įstaigas. Kitą savaitę spręsime, kada pradėti šildymo sezoną visame mieste. Data bus parinkta atsižvelgus į šiuo metu vyraujančias oro sąlygas bei ilgalaikes prognozes“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis. 2021–2022 m. šildymo sezonas Kaune buvo pradėtas itin anksti – rugsėjo 27 d.

Tuo tarpu Kauno rajono ugdymo įstaigose pernai metais šildymas buvo įjungtas šiek tiek anskčiau – rugsėjo 22 d. Šiemet šiluma mokslo ir gydymo įstaigose įjungiama nuo pirmadienio, spalio 10 dienos.

Daugiabučiuose namuose šildymo sezonas dar nepradedamas. Specialistai stebės oro prognozes, vertins realias sąlygas ir artimiausiu metu nuspręs, kada šiluma pasieks ir likusius gyventojus.

Primename, kad esant techninėms galimybėms ir suderinę su šilumos tiekėju, šilumos vartotojai, nepažeisdami teisės aktuose nustatytų higienos normų, gali patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios. Siekiant operatyviau ir kokybiškai pradėti šildyti gyventojų patalpas bei tinkamai sureguliuoti šildymą radiatoriuose, rekomenduojame kreiptis į Jūsų pastato administratorių arba į šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtoją.

Informuojame, kad prieš prasidedant šildymo sezonui, visos šildomuose pastatuose esančios šilumos ir karšto vandens sistemos turi būti paruoštos naujam šildymo sezonui ir atitikti visas Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297 patvirtintose Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėse nurodytas šilumos punktų ir karšto vandens sistemų parengties naujam šildymo sezonui normas. Plačiau apie tai skaitykite čia: https://www.kaunoenergija.lt/naujienos/aktuali-informacija-del-pastatu-parengties-sildymo-sezonui-aktu-kopiju-pateikimo