Mažesnė šilumos kaina Kaune neleido šalčiams ženkliai padidinti sąskaitų už šildymą 2021 m. sausį

Daugiau nei ketvirtadaliu mažesnė šilumos kaina lėmė, kad sausį, nepaisant gerokai šaltesnių orų, mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą Kaune išliko panašūs kaip pernai. Vidutinis mokėjimas už 60 m2 ploto buto šildymą sudaro apie 52,2 euro su PVM. Praėjusiųjų metų sausį sudarė apie 48,6 euro su PVM.

Šilumos kaina Kaune pernai sausį buvo 5,00 ct/kWh su PVM, šiemet – 3,71 ct/kWh su PVM, taigi – 25,8 proc. mažiau.

Vidutinė mėnesio lauko oro temperatūra Kaune šį sausį siekė buvo -3,4 oC šalčio, kai, tuo tarpu pernai sausį siekė apie 2,5 oC šilumos. Skirtumas – beveik 6 laipsniai. Dėl šaltesnių orų šį sausį Kauno daugiabučiuose šildymui buvo suvartota apie 44,8 proc. daugiau šilumos nei 2020-ųjų sausį.

Grafiškai mokėjimų už šildymui suvartotą šilumą ir vidutinės lauko oro temperatūros pokyčiai Kaune 2019, 2020 ir 2021 metais atrodo taip:


Mažiausiai šilumos naudojančiuose naujos statybos daugiabučiuose 60 m2 ploto buto šildymas šių metų sausį vidutiniškai kainuos apie 30,6 euro su PVM (pernai kainavo apie 28,2 euro su PVM), renovuotuose namuose – apie 31,8 euro su PVM (pernai sausį – po 30,6 euro su PVM).

Senų prastos būklės daugiabučių gyventojai už tokio paties ploto butų šildymą vidutiniškai mokės apie 55,2 euro su PVM (pernai mokėjo apie 51 eurą su PVM).

Atkreiptinas dėmesys, kad tiek šilumos kaina, tiek lauko oro temperatūra visiems buvo vienoda.

Pagrindinė priežastis, dėl kurios taip skiriasi mokėjimai už šildymą, yra pastatų ir jų šildymo sistemų būklės skirtumai. Kuo prastesnė pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų būklė, tuo daugiau gyventojai moka už suvartotą šilumą. Atlikus mažąją renovaciją ar atnaujinus šilumos punkto įrenginius, vartotojai savo pastatuose galėtų sutaupyti iki 25 proc. visos pastate suvartojamos šilumos.

Siekdama, kad šiluma pastatuose būtų vartojama efektyviai, šiuos šilumą taupančius sprendimus gali pasiūlyti bendrovė „Kauno energija“. Jums tereikia kreiptis į bendrovę telefonu +370 656 39497 arba el. paštu r.apanavicius@kaunoenergija.lt.