Nuo liepos pabrangus dujoms ir elektrai, šilumos kaina Kaune sumažėjo

2,76 cento už kilovatvalandę. Tiek 2021 metų liepą už centralizuotai tiekiamą šilumą mokės Kauno, Kauno rajono ir Jurbarko gyventojai. Lyginant su birželiu, šilumos kaina sumažėjo 16,78 proc. Elektros ir dujų brangimo kontekste, centralizuotas šilumos tiekimas tampa dar patrauklesniu apsirūpinimo šiluma būdu.

Nors vasarą šilumą naudojame tik karštam vandeniui ruošti ir vonios kambariams šildyti, tačiau mažėjanti šilumos kaina vis tiek leidžia sutaupyti. Namų ūkiui, per mėnesį vidutiniškai suvartojančiam 4 – 5 kubinius metrus karšto vandens, jam paruošti sunaudota šiluma ir vonios kambario šildymas Kaune kainuos vos keletą eurų.

Pridedant tai, kad centralizuotai tiekiama šiluma yra dar ir patogiausias apsirūpinimo šiluma būdas, ji tampa faktiškai patraukliausiu tarp visų kitų apsirūpinimo šiluma būdų. Patogiausias tuo, kad vartotojui pačiam nieko nereikia daryti. Nereikia rūpintis kuru, pačiam kūrenti ir prižiūrėti katilo ar šilumos siurblio, nereikia rūpintis tinkamu sistemos veikimu – viskuo jau iš anksto pasirūpina centralizuotai tiekiamos šilumos tiekėjas.

Šilumos kaina Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke tapo mažesnė dėl konkurencijos tarp gamintojų ir dėl AB „Kauno energija“ taikomos neigiamos dedamosios, mažinančios kainą 0,87 cento už kilovatvalandę. Prognozuojama, kad ir liepą centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke bus mažiausia Lietuvoje.