Pigiausia šiluma gegužę – Kaune

Pigiausia šiluma gegužę – Kaune

Šilumos tiekėjams paskelbus nuo gegužės 1 d. įsigaliosiančias centralizuotai tiekiamos miesto šilumos kainas, paaiškėjo, kad pigiausia bus Kauno miesto ir rajono bei Jurbarko gyventojams tiekiama šiluma. Bendrovės „Kauno energija“ klientai už suvartotos šilumos kilovatvalandę mokės 5,11 ct be PVM (5,57 ct. su PVM).

Pasibaigus šildymo sezonui, miesto šiluma naudojama karštam vandeniui pastatuose ruošti ir palaikyti pastovią temperatūrą vonioje. 

„Kauno energija“ mažiausią šilumos kainą visos šalies mastu klientams užtikrino ir balandžio mėnesį. Gegužę, lyginant su balandžio mėnesiu, šiluma atpigo 0,51 ct/kWh.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, gegužės mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina šalyje siekia 6,51 ct/kWh (be PVM), tuo tarpu Kaune ji 1,40 ct mažesnė už vidurkį.

„Kauno energijos“ tiekiamos šilumos kaina nuosekliai mažėja nuo vasario. Kainos mažėjimą lemia ne tik atpigę šilumos gamybos šaltiniai, bet ir ilgametė, sėkmingai įgyvendinta ir tęsiama bendrovės strategija, orientuota į perėjimą nuo iškastinio kuro prie atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo šilumos gamybos procese. 

Bendrovė šilumą tiekia 123 tūkst. vartotojų Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke, prižiūri 450 km besitęsiančių trasų, aktyviai investuoja į jų rekonstrukciją ir atnaujinimą, kas leidžia ženkliai sumažinti šilumos nuostolius trasose.

Įmonė, siekdama vartotojams ir toliau užtikrinti mažiausias arba vienas mažiausių kainų šalyje, nuolat ieško būdų, kaip mažinti šilumos gamybos kaštus ir optimizuoti veiklą. Pavyzdžiui, šiuo metu bendrovėje intensyviai vykdomi nuosavų saulės elektrinių ir saulės parkų diegimo projektai. Juos įgyvendinus, visą šilumos gamybai reikalingą elektros energiją bendrovė pasigamins pati. Tai kasmet leis sutaupyti 1,5–2 mln. eurų.