Sąskaitos už šildymą gruodį – 32 proc. mažesnės nei prieš metus

Sąskaitos už šildymą gruodį – 32 proc. mažesnės nei prieš metus

„Kauno energija“, centralizuotai tiekiama miesto šiluma aprūpinanti 123 tūkst. vartotojų Kauno mieste, rajone ir Jurbarke, suskaičiavo, kiek už gruodį tiektą šilumą mokės vartotojai. Bendrovės duomenimis, klientai už būstų šildymą gruodį vidutiniškai sulauks apie 32 proc. mažesnių sąskaitų nei prieš metus.

Klientų administravimo skyriaus vadovo Giedriaus Geštauto teigimu, senos statybos nerenovuotame name gyvenantys kauniečiai už 50 kv. m. buto šildymą gruodį vidutiniškai mokės po 67 eurus be PVM. Tokio paties dydžio, tačiau renovuotame daugiabutyje būstą turintys vartotojai sulauks gerokai mažesnės sąskaitos – ji vidutiniškai sieks 40 eurų. Panašaus dydžio sąskaitų sulauks ir naujos statybos, 50 kv. m. ploto bute gyvenantys kauniečiai – jie už šildymą vidutiniškai atseikės po 39 eurus be PVM.

Pasak G. Geštauto, sąskaitų už šildymą dydis priklauso nuo suvartoto šilumos kiekio pastate ir tuo metu vyraujančios šilumos kainos, o šilumos suvartojimui daugiabutyje daugiausiai įtakos turi oro temperatūra bei pastato būklė.

„Kuo lauke šalčiau – tuo šilumos daugiabutyje suvartojama daugiau. Jei daugiabutis neapšiltintas, šilumos punktas ir karšto vandens sistemos senos, šilumos tokiam pastatui reikia daugiau, nes ji paprasčiausiai iššvaistoma. Tai sąskaitose už tiektą šilumą ir atsispindi. Todėl gyventojams, norintiems sutaupyti ir už būstų šildymą mokėti mažiau, rekomenduotina bent jau atnaujinti karšto vandens ir šildymo sistemas, užsandarinti senus langus ir duris, pasidomėti kitais šilumos taupymo būdais“, – teigia „Kauno energijos“ atstovas ir primena, kad tiems, kas neturi galimybės atlikti kompleksinės pastato renovacijos,  naudinga mažoji renovacija, nes gali padėti sutaupyti iki 25 proc. į pastatą tiekiamos šilumos. Plačiau apie tai skaitykite čia.