Šiluma Kaune ir toliau pinga: kovą šilumos kaina mažėja beveik 16 proc.

Šiluma Kaune ir toliau pinga: kovą šilumos kaina mažėja beveik 16 proc.

Kovo mėnesį „Kauno energijos“ klientai už suvartotą miesto šilumos kilovatvalandę mokės mažiausiai šį šildymo sezoną. Kilovatvalandės kaina kovą siekia 7,21 ct be PVM ir yra 1,35 ct žemesnė nei vasarį. Lyginant su vasariu, šiluma atpigo 15,8 proc., o lyginant su spaliu – beveik ketvirtadaliu.

Kovo mėnesio šilumos kaina Kaune – žemiausia nuo 2022-ųjų spalio, kai prasidėjo šildymo sezonas. Kainos mažėjimą lėmė atpigę šilumos gamybos ištekliai.

Ilgalaikėje perspektyvoje mažiausią arba vieną mažiausių šilumos kainų Lietuvoje lemia pastarąjį dešimtmetį sklandžiai įvykęs „Kauno energijos“ perėjimas nuo dujų prie biokuro (šiuo metu net apie 90 proc. kauniečiams tiekiamos šilumos yra pagaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių), geras pasiruošimas šildymo sezonui, sėkmingas inovacijų šilumos gamyboje ir tiekime diegimas.

Siekdama energetinės nepriklausomybės nuo iškastinio kuro ir aktyviai laikydamasi Kauno miesto žaliojo kurso bei mažindama CO2 išmetimus, įmonė gamtinių dujų vartojimą mažina ir toliau. Jau artimiausioje trejų metų perspektyvoje dujų sunaudojimas bus sumažintas perpus – iki vos 5 proc.

Bendrovė, siekdama ir toliau išlaikyti vartotojams palankiausias miesto šilumos kainas, optimizuoja įmonės veiklą, diegia inovatyvius, šilumos gamybos ir tiekimo efektyvumą didinančius sprendimus. „Kauno energija“ šilumą tiekia 122 tūkst. vartotojų ir 3,5 tūkst. komercinių objektų Kauno mieste, rajone ir Jurbarke. Bendrovė prižiūri daugiau nei 410 km besitęsiančių trasų, aktyviai investuoja į jų rekonstrukciją ir atnaujinimą. Tai padėjo ženkliai sumažinti šilumos nuostolius trasose ir sutaupyti.