Šiluma Kaune – jau aštuntą mėnesį mažiausia tarp didžiųjų miestų

Šiluma Kaune – jau aštuntą mėnesį mažiausia tarp didžiųjų miestų

Kauno miesto, rajono ir Jurbarko gyventojams centralizuotai šilumą tiekiančios bendrovės „Kauno energija“ vartotojai už šilumą lapkritį mokės mažiausiai tarp didžiųjų Lietuvos miestų. Šilumą mažiausia kaina „Kauno energija“ tiekia aštuntą mėnesį iš eilės.

Bendrovės tiekiamos šilumos kilovatvalandė vartotojams lapkritį kainuos 6,40 ct (be PVM). Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, tai net 15,68 proc. mažiau už šalies vidurkį (7,59 ct/kWh (be PVM).

Bendrovė palankias šilumos kainas vartotojams užtikrina dėka ilgametės, sėkmingai įgyvendintos ir tęsiamos strategijos, orientuotos į atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą šilumos gavybos procese. Taip pat dėl nuoseklių investicijų į miesto šilumos tinklų rekonstrukcijas ir plėtrą, inovatyvių šilumos gamybos ir tiekimo technologijų diegimą, saulės elektrinių bei saulės parkų plėtrą.

Siekdama sumažinti vartotojams tenkančią galutinę šilumos kainą, „Kauno energija“ efektyviai panaudoja ir mieste susidarančias žaliąsias liekanas. Vien 2022-aisiais susmulkinus po medžių genėjimo parkuose, skveruose ir kitose žaliose erdvėse susidariusias liekanas, bendrovė pagamino kiek daugiau nei 6 tūkst. tonų biokuro. Tai kauniečiams per metus padėjo sutaupyti daugiau nei pusę milijono eurų.

Šaltuoju metų laiku apie 90 proc. visos „Kauno energijos“ tiekiamos šilumos pagaminama iš atsinaujinančio energijos ištekliaus – biokuro, likusi šilumos dalis pagaminama iš gamtinių dujų ir atliekų. 

„Kauno energija“ šiluma aprūpina 123 tūkst. vartotojų Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke. Prižiūri 450 km besitęsiančias šilumos trasas. Bendrovės tiekiamą miesto šilumą renkasi 90 proc. naujų pastatų statytojų.