Už vasarį – ketvirtadaliu mažesnės sąskaitos už šildymą kauniečiams

Už vasarį – ketvirtadaliu mažesnės sąskaitos už šildymą kauniečiams

„Kauno energija“, centralizuotai tiekiama miesto šiluma aprūpinanti 124 tūkst. vartotojų Kauno mieste, rajone ir Jurbarke, suskaičiavo, kiek už vasarį tiektą šilumą mokės vartotojai. Bendrovės duomenimis, klientai už būstų šildymą vasarį vidutiniškai sulauks apie 26,6 proc. mažesnių sąskaitų nei prieš metus.

Senos statybos nerenovuotame name gyvenantys kauniečiai už 50 kv. m. buto šildymą vasarį vidutiniškai mokės po 56 eurus be PVM. Tokio paties dydžio, tačiau renovuotame daugiabutyje būstą turintys vartotojai sulauks gerokai mažesnės sąskaitos – ji vidutiniškai sieks 32 eurų. Panašaus dydžio sąskaitų sulauks ir naujos statybos, 50 kv. m. ploto bute gyvenantys kauniečiai – jie už šildymą vidutiniškai atseikės po 30 eurus be PVM.

Lyginant su sausio mėnesiu, vasarį vidutiniškai šildymo sąskaitos kauniečiams yra 35,2 proc. mažesnės.

Šių metų vasarį šilumos kaina Kaune buvo viena mažiausių Lietuvoje ir siekė 6,91 ct/kWh. Ji buvo 20 proc. mažesnė nei 2023 m. vasarį (8,56 ct/kWh).

Sąskaitų už šildymą dydis priklauso nuo suvartoto šilumos kiekio pastate ir tuo metu vyraujančios šilumos kainos, o šilumos suvartojimui daugiabutyje daugiausiai įtakos turi oro temperatūra bei pastato būklė.

Senų nerenovuotų daugiabučių gyventojams, neturintiems galimybės atlikti kompleksinę pastato renovaciją, tačiau norintiems sutaupyti ir už būstų šildymą mokėti ženkliai mažiau, rekomenduotina atnaujinti karšto vandens ir šildymo sistemas, užsandarinti senus langus ir duris. Atlikus mažąją renovaciją sutaupoma iki 25 proc. į pastatą tiekiamos šilumos. Plačiau apie tai skaitykite čia.