Kodėl naudinga atsinaujinti šilumos punktą? Kiek galima sutaupyti?

Sutaupymas ir nauda skaičiuojami keliais aspektais:

·         Šiuo metu dujos yra rekordiškai brangios ir, perėjus nuo neefektyvaus dujinio šildymo prie CŠT, mėnesinė šildymo sąskaita galėtų būti net iki 38 proc. mažesnė. Planuojama, kad gamtinės dujos gyventojams, priklausomai nuo suvartojimo, nuo 2021 m. sausio mėn. brangs 27–36% (Šaltinis).

·         Šilumos punkto priežiūra 2 kartus pigesnė nei dujų katilinių, nes dujų katilo priežiūra yra žymiai kompleksiškesnė nei šilumos punkto priežiūra. Periodinės kasmetinės dujinio katilo techninės priežiūros kainos gali svyruoti 60-150 Eur, priklausomai nuo dujinio katilo galingumo ir būtinų darbų. Atsiradus gedimui, už dujinio katilo remontą gali tekti sumokėti gerokai didesnę sumą.

·         Reikėtų atsižvelgti į tai, kad gyventojai, susidėvėjus seniems katilams, turi savo lėšomis keisti juos naujais. Pasirinkus atnaujinti šilumos punktą ir pereiti prie CŠT, gyventojams nereikės investuoti nuosavų lėšų į naują katilą, kurio kainos gali svyruoti nuo 1000 Eur iki 6000 Eur ir daugiau, priklausomai nuo katilo galingumo.

·         Taip pat labai svarbu atsižvelgti į tai, kad šildymo kokybė, seną dujinį katilą pakeitus nauju šilumos punktu ir prijungus jį prie CŠT, stipriai pagerėja.