Kauno švietimo, socialinės globos ir sveikatos priežiūros įstaigose pradedamas šildymo sezonas

Kauno švietimo, socialinės globos ir sveikatos priežiūros įstaigose pradedamas šildymo sezonas

Atsižvelgus į atvėsusius orus ir sinoptikų prognozes, Kaune ir Kauno rajone nuo spalio 12 d. pradedama šildyti lopšelius-darželius, mokyklas, socialinės globos ir gydymo įstaigas. Apie oficialią šildymo sezono pradžią daugiabučiuose miestas ir rajonas planuoja paskelbti artimiausiu metu. Kaip ir ankstesniais metais kauniečiai už paslaugą mokės vieną mažiausių kainų Lietuvoje.

„Visi sprendimai priimami atsižvelgus į vyraujančias oro sąlygas, žemą temperatūrą ir prognozes. Artimiausiu metu galima tikėtis atšilimo, bet labai trumpo. Saugodami kauniečių sveikatą, pradedame šildyti švietimo, socialinės globos ir sveikatos priežiūros įstaigas“, – sako Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Šildymo sezoną daugiabučiuose planuojama pradėti artimiausiu metu. Bendrovės „Kauno energija“ tiekiama šiluma jau septynis mėnesius iš eilės yra pigiausia šalyje. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, spalio mėnesio vidutinė centralizuotai tiekiamos miesto šilumos kaina šalyje yra 7,14 ct/kWh (be PVM), tuo tarpu kauniečiams ji siekia vos (5,57 ct be PVM) Prognozuojama , kad šilumos kaina tarp mažiausių Lietuvoje išliks ir artėjančiu šaltuoju periodu. 

„Primename, kad kauniečiai turi galimybę patys apsispręsti dėl šildymo sezono pradžios. Daugiabučių namų gyventojai procedūras gali inicijuoti gyvenamojo namo bendrasavininkų susirinkime daugumos balsais. Svarbu, kad temperatūra daugiabučiuose atitiktų higienos normas.

Jeigu pradėjus šildymo sezoną radiatoriai nešyla, reikėtų kreiptis į pastato valdytoją ar šilumos punkto ir šildymo sistemų prižiūrėtoją. Paprastai šiluma daugiabučius namus pasiekia per penkias kalendorines dienas“, – tikina Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėja Karolina Sakalauskienė.

Apie namo bendruomenės sprendimą pirmiausia informuojamas administratorius, kuris susisiekia su šilumos tiekėju. Fiziškai šildymą įjungia ir parametrus sureguliuoja namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Pernai šiluma Kauno vaikų darželius, mokyklas ir sveikatos priežiūros įstaigas pasiekė spalio 10 d., o viso miesto šildymo sezonas, kai pradėjo šilti ir radiatoriai daugiabučiuose, prasidėjo spalio 17 d. 

Daugiau apie „Kauno energijos“ pasiruošimą 20232024 m. šildymo sezonui čia.

Parengta pagal Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomenę skyriaus, Kauno rajono savivaldybės ir „Kauno energijos“  informaciją.