Pirmosios sąskaitos už šildymą Kaune: geros žinios nerenovuotų daugiabučių gyventojams

Pirmosios sąskaitos už šildymą Kaune: geros žinios nerenovuotų daugiabučių gyventojams

Kauniečius jau pradėjo pasiekti pirmosios sąskaitos už šildymą. Mažiausiai už šildymą moka renovuotų daugiabučių namų gyventojai, nerenovuotų daugiabučių gyventojų sąskaitos už šildymą – beveik 2 kartus didesnės, tačiau jos – apie 11 proc. mažesnės palyginti su 2022 m. spaliu.

Kauno miestui, rajonui ir Jurbarkui centralizuotai miesto šilumą tiekianti „Kauno energija“ suskaičiavo, kiek šilumos spalio mėnesį suvartojo klientai. Bendrovės duomenimis, 50 kv. metrų ploto buto renovuotame daugiabutyje savininkai, kaip ir praėjusiais metais, sulaukė vidutinės 11 eurų sąskaitos už šildymą, nerenovuoto daugiabučio – 19 eurų sąskaitos arba 11 proc. mažesnės nei pernai spalį (22 eurai). Šį šildymo sezoną, kaip ir praėjusį, gyventojams nėra taikomas 9 proc. PVM tarifas. 

Šiemet, kaip ir 2022 metais, šildymo sezonas Kaune pradėtas spalio 17 d. 

Kauniečiai jau aštuntą mėnesį iš eilės už šilumą moka mažiausiai tarp didžiųjų miestų. 

„Sąskaitų dydžio skirtumas tarp renovuotų ir nerenovuotų daugiabučių gali siekti net iki 2 kartų. Tad siekiant mažesnio šilumos suvartojimo kiekio daugiabučių gyventojams rekomenduojame patikrinti langų ir durų sandarumą, pasirūpinti, kad namo šildymo sistema būtų tvarkinga ir tinkamai veiktų bei apsvarstyti namo renovacijos klausimą“, – sako „Kauno energijos“ Klientų administravimo skyriaus vadovas Giedrius Geštautas. 

Jis priduria, kad, jei namas neturi galimybių atlikti ilgai trunkančią ir brangią kompleksinę renovaciją, išeitis greitai sumažinti sąskaitas už šildymą – mažoji renovacija. Mažoji renovacija yra vidinių pastato šildymo bei karšto vandens sistemų modernizavimas ir jų sureguliavimas, padedantis užtikrinti efektyvų į pastatą tiekiamos šilumos panaudojimą, sumažinantis galimus jos praradimus name. Apskaičiuota, kad atnaujinus daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemas, šilumos suvartojimas pastate sumažėja net iki 25 proc. 

Verslo atstovai sąskaitas už šildymą jau gali rasti „Kauno energijos“ savitarnoje. Gyventojus jos jau pasiekė arba pasieks netrukus. Greičiausiai sąskaitas gauna vartotojai, pasirinkę elektroninį sąskaitų pateikimo būdą, popierinių sąskaitų kauniečiai sulaukia kiek vėliau.